torun sevgisi

Torun Sevgisi: Yaşlılık Terapisi

Günümüz şartlarının da getirisi ile artık bir çok insan torun sevgisi ile ilerleyen yaşlarında tanışıyor. Anneanne, babaanne veya dedeler evlenme yaşının daha düşük olduğu eski yıllarda orta yaşlarının sonlarında torun ile tanışabiliyorlardı. Bu yaş artık daha ilerlemiş durumda. İlerleyen yaşta sahip olunan torun, torun sahibine bir yaşlılık terapisi gibi geliyor. 

Torun Sevgisi

Torun sahibi olan herkesten duyabileceğiniz ortak bir söz vardır. ‘Torun sevgisi başka.’ Özellikle kendi çocuğu ile çok ilgilenme fırsatı bulamamış olanlar torunları ile çok zaman geçirmek istiyor. Torunlarına çok sevgi gösteriyor ve çoğu zaman da bu sevgi karşılıksız kalmıyor. 

Torun Terapisi

Torun ile oluşan bağ ilerleyen yaş döneminde özellikle anneanne veya babaanneler için terapi etkisi gösteriyor. Özellikle biraz da sevgi sözlerinden mahrum kalmış bir hayat yaşanmışsa, torunun gösterdiği sevgi vazgeçilmez olabiliyor. Torunu ile vakit geçiren kişilerin daha sağlıklı olduğuna dair araştırma sonuçları yayınlanıyor. Hatta bir çok ülkede huzur evi içine kreşler açılıyor. Yaşlıların çocuklar ile vakit geçirmesinin her iki taraf için önemli kazanımları olduğu biliniyor.

Anne – Baba ile Çatışma

Genellikle torunun yaşının büyümesi ile birlikte istekleri de artmaya başlıyor. Büyük anne ve büyük babalar torunun sınırsız isteklerini karşılamaya çalışıyor. Torunun istekleri çoğu zaman anne ve babanın oluşturmaya çalıştığı tutuma ters düştüğü için bazı sürtüşmeler olabiliyor ama bu noktada çoğu zaman orta nokta bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.