Kabak Koyu

Saklı Hazine: Kabak Koyu

Tatilden beklentisi dinginlik olanlara güzel bir sır vereceğiz.  Kabak Koyu tatilde beş yıldızlı otellerin programlarına uymak istemeyen özgür ruhlarca keşfedilmeyi bekliyor. Fethiye’de bulunan kabak koyu konum olarak kelebekler vadisine oldukça yakın. Araçla Faralya Köyü’ne kadar gidilebiliyor koyun olduğu kısım ile köy arasında yolculuk dolmuşlarla veya şirin bir patika yolda yürünerek sağlanıyor. Yaz aylarında gidecek olanlara patika yolu çok tavsiye etmiyoruz, manzara ne kadar güzel olsa da sıcak biraz zorlayıcı oluyor.

 Nerede Kalınır?

Faralya Köyünde pek çok pansiyon bulunuyor gezginlerin bir kısmı köy kısmında kalıp koya gün içinde gidip gelmeyi tercih ediyor.  Koy kısmında ise birbirinden şirin bungalov evler, kamp alanları, yoga kulüpleri mevcut. Aradığınız tatilin özelliklerine geniş bir seçim yelpazeniz mevcut. Kamp ve pansiyon sahipleri doğanın güzelliğini korumak ve misafirperverlik konularında oldukça başarılılar. Kabakta tatil yapıp mutlu ayrılmadım diyeni duymak zor açıkçası. Bir hafta sonu kaçamağından uzun süre kalmayı planlayanlar için koy kısmında kalmak daha mantıklı olacaktır yol insanı bir süre sonra bunaltabiliyor.

Kabak koyunun en güzel yanlarından biri pansiyonlarda çıkan sıcacık köy ekmekli lezzetli kahvaltılar. Lezzetli keçi peyniri, doğal tahin, pekmez ve köy yumurtasını da unutmamak lazım tabi. Köy kısmında ve koyun yakınında çok geniş seçenekli olmasa da marketler mevcut. Pansiyonlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneği sunduğundan marketten alınan küçük atıştırmalıklarla yemek problemi yaşamıyorsunuz. Tüm gün yakınlarda olan köfteci arabasını da denemeden geçmeyin derim.  Bölgenin yöresel lezzetleri döndürme tatlısı, leğen böreği ve arapaşını denemeyi sakın unutmayın.

Kabak Koyu
Kabak Koyu

 Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bölgede plajlarda şemsiye ve şezlong mevcut değil. Bu konuda önlem almazsanız sahil keyfiniz  yarım kalabilir. Tatilde aktif olmak isteyenleri tatmin etmesi mümkün değil. Kabak koyunun dingin ve doğayla iç içe bir tatil hayal edenler için doğru rota olduğunu tekrar hatırlatalım.  Deniz sezonda yani Temmuz ve Ağustos aylarında sizi bir nebze hayal kırıklığına uğratabilir. Kalabalık günlerde su biraz bulanık olabiliyor fakat en bulanık halinde bile denizin turkuvaz rengine aşık olmamak  mümkün değil.

Son olarak; Kabak Koyunu okuyarak değil yaşayarak tanıyabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.