Pozitif Düşünce

Pozitif Düşüncenin Gücü

Hayat dönem dönem engebelerle dolu ve zorlayıcı olabiliyor. Hayal ettiklerinizle yaşadıklarınız farklı olduğunda veya üst üste olumsuzluklarla karşılaştığınızda karamsar hissetmeniz doğal. İş yerinden nedensiz yere kovulmanızın hemen ardından ilişkinizin durumu kötüye gidiyorsa aynı anda ailenizle de sorunlar yaşıyorsanız sadece şanssız hissediyor olabilirsiniz. Her yeni başlayan günde sadece hayatım daha  ne kadar kötüye gidebilir diye soruyorsanız muhtemelen pozitif düşünce ibaresi size sadece saçmalık olarak gelecektir. Önemli olan kendinizi yeniliklere kapatmamanız ve umudunuzu kaybetmemeniz.

 Sihirli Değnek

Pozitif düşünce konusuna çekimser yaklaşıyorsanız en azından mevcut hayat tarzınıza bir zarar vermeyeceğinizi düşünerek denemenizde fayda var. Hayatınızda bir anda sihirli değnek etkisi yaratmasını beklemeyin tabi. Fakat uzun süreçte olumlu etkileri olacağı kesin. Yazının başında bahsettiğimiz senaryomuzu tekrar gözden geçirelim. İşinizden nedensiz yere kovuldunuz bu sizi karamsar hale getirdi ve tüm negatif enerjinizi çevrenize yansıttınız. İlişkiniz zarar gördü.

Sonuç olarak kabul etmek gerek hiç kimse hayatını paylaşmak için hayata karşı öfkeli ve mutsuz birini tercih etmek istemez. Bahsettiğimiz konu yanlış anlaşılmasın lütfen ilişkilerde iyi günde, kötü günde yan yana olunmalı ama taraflardan biri iyi günlere olan inancını kaybedip motive olmak için çaba sarf etmediğinde işler genelde sarpa sarıyor. Özetlemek gerekirse karamsarlık insanlara ve olaylara karşı olan tahammülünüzü azaltıp sosyal ilişkilerinize zarar veriyor.

Pozitif Düşünce
Pozitif Düşünce

 Daha Pozitif Olmak

Bir sabah ansızın yatağınızdan gülücük saçarak uyanmanız gerekmiyor tabi.  Küçük adımlar atarak giriş yapabilirsiniz pozitif dünyaya. Bir olay olduğunda en olumsuz senaryoyu hayalinizde canlandırmaya son verin. Onlarca başarısız mülakat deneyimi yaşamış olmanız yeni iş görüşmenize giderken umutsuz olmanızı gerektirmez.

Her gün yeni bir umutla başlıyoruz hayata. Üstünüzde başarısız deneyimlerin yorgunluğunu taşımanız sadece yürüdüğünüz yolda sizi daha fazla yoracaktır. Olumsuz ve endişeli düşünceler hayattan aldığınız keyfi azalttığı gibi üretkenliğinizi de azaltır. Başarısız deneyimlerinizi pişmanlık olarak değil  yürüdüğünüz yolda yaşadığınız ufak aksamalar olarak değerlendirin.

Kendinizi sevdiğiniz ve kendinize inandığınız sürece güzel günler yaşamanız kaçınılmaz. Sizin değerinizi sadece kendinize duyduğunuz saygı belirler üçüncü şahısların hakkınızda verdiği yargılar değil. Kendinizi daha çok sevdiğiniz, huzurlu ve mutlu günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.