Pinner Test

Pinner Test

Pinner Test ismine son günlerde hepimizin sıkça duyduğu bir isim. Ünlülerin sosyal medya hesaplarında sık sık sonuçlarını paylaştığı Pinner Test hakkında bilgi vereceğiz bugün sizlere. Pinner Test parmak ucundan alınan kanın analiz edilmesiyle vücudunuzun intoleransı olan besinleri belirleyen en kapsamlı gıda toleransı testidir.

Neden Pinner Test Yaptırılır?

Her besin türü her vücut için yararlı değildir. Genel kanının aksine süt, yumurta gibi besinler örneğin her vücut için faydalı değildir. Pinner Testte 200 besin türüne karşı tek tek yapılan analizlerle vücudunuza gerçekten yarar sağlayan besinler saptanır. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre  yaşayan insanların yaklaşık olarak yarısının gıda intoleransı bulunuyor. Gıda intoleransı olan besinlerin tüketilmesi alerji, cilt problemleri, ödem ve şişkinlik ve en önemlisi çağımızın en büyük sorunu olan obeziteye neden oluyor.

Test sonuçlarında detaylı olarak kesinlikle tüketmemeniz gereken gıdalar, az riskli gıda grupları ve tüketmenizin faydalı olacağı besinler detaylı şekilde listeleniyor. Sonuçlarda çok sık tükettiği ve sevdiği gıda türlerine intoleransı olduğunu öğrenip çokça üzülenler de oluyor tabi bu da alınması gereken bir risk gibi duruyor değil mi ama? Yaşam kalitenizi arttırmak ve yaşamınıza sadece sizin için faydalı besinlerle devam etmek için güzel bir yöntem olan Pinner Testi uygulayan pek çok firma bulunuyor. Yurt dışında hazır satılan kitlerle uygulanabiliyor fakat ülkemizde henüz bu sistem yok. Kanınız alınıp yurt dışına yollanıyor ve analiz sonuçları size iki hafta içerisinde iletiliyor.

Bu kadar yatırım ve uğraşa gerek yok diyenler içinse kan grubuna göre beslenme tavsiyelerini gözden geçirmelerini tavsiye ederiz. Kan gruplarımızda fayda sağlayacağımız besin gruplarını etkileyen faktörlerden biri.

Photo by Lily Banse on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.