parfum

Parfüm seçerken nelere dikkat etmeli

Modern dünyada parfüm bir çok kadının vazgeçilmezi haline geldi. Önceleri dışarı kullanılan parfüm artık çantalarda da yerini aldı. Gün içinde tazelenir bir hale geldi.

Parfüm Seçerken

Peki sürekli hayatımızda olan parfümü seçmeye gelirken nasıl davranmalı?

İlk olarak parfüm seçerken 3-4 kokudan fazla denememelisiniz. 3 – 4 kokudan sonra hem koku alma duyumuz körelir, hem de karar vermekte zorlanır hale geliriz. Eğer 3-4 koku sonrasında tam olarak bir tanesine karar veremediyseniz, en iyisini ya da en iyi ikisini not alıp seçimi başka bir güne bırakın. 

Sadece popüler olduğu için parfüm almaya karar vermeniz doğru olmayacaktır. Bir parfüm bir çok insan için uygun olabilir fakat bu sizin teniniz için uygun olduğu anlamına gelmeyebilir.

Parfümü özellikle sabah saatlerinde seçenizde yarar vardır. Sabah saatleri koku alma duyusunun en açık olduğu saatlerdir. 

Parfüm Kullanırken

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta muhafaza şeklidir. Parfümü güneş görmeyen bir ortamda saklamamız kokusunun daha uzun süre etkili olmasını sağlayacaktır. İyi koşullarda saklanmış bir parfüm 3 yıl kadar bir süre etkili koku sağlarken, aksi halde etkisi 8 aya kadar azalabilir.

Ayrıca parfümünüz ne kadar etkili olursa olsun 2 saatten sonra koku özelliği giderek azalır. Parfümünüzün etkileyici olmasını istiyorsanız tek seferde çok sürmek yerine 2 saatte bir yenilemeniz fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.