Online Otel Rezervasyonu

Yurtdışında oldukça yaygın olan ve gün geçtikçe yeni bir platformda hayat bularak büyüyen sektör ülkemizde son yıllarda haketttiği yeri bulmaya başladı. Online otel rezervasyonu bir çok alanda olduğu gibi en büyük sıkıntıyı ödemelerin alınması aşamasında yaşamakta. Ülkemizde gelişmekte olan internet kullanıcı profili internetten online alışveriş aşamasında güven sorunu yaşamakta. Kullanıcılar açısından bakıldığında bu durumun geçmiş dönemler için haklı görülebileceği gerçeği bulunuyor. Ancak geldiğimiz noktada kredi kartı güvenliği konusunun çözülmüş olması ve sektöre yurtdışından giriş yapan firmaların verdiği güvenle ülkemizde online otel rezervasyonu açısından oldukça hareketli zamanlar yaşanıyor denilebilir.

Online otel rezervasyonu siteleri öncelikle sağladıkları fiyatlar ve kullanıcıya verdikleri güvenle ayakta durmaya çalışırken otel rezervasyonu konusunda yıllardır ülkemizde hizmet vermekte olan firmaların bu yarıştan pay alabilmek adına attığı adımlar gözardı edilemez. Otel rezervasyonunu online ortama taşımak için yapılan girişimlerin teknik konularda yaşanan aksamalar nedeniyle geciken firmaların bu yazılımları yutdışından sağlama çabaları da göze çarpıyor. Büyük ücretler ödenerken satın alınan yazılamlara dünya üzerindeki bir çok otel sağlayıcı firmanın otelleri entegre edilerek binlerce otelin segilendiği siteler yaratılmakta.

Bu sitelerin fazlalığı kullanıcılara zor anlar yaşatmaya başladığı anlarda ise ortaya bu sitelerin verilerini toplayarak karşılaştıran karşılaştırma siteleri ortaya çıkmaya başladı. Son dönemde ülkemizde de hayat bulan bu girişimlerin başında farklı bir uzantıyla hizmet vermekte olan www.otelkiyas.la yeralıyor. Sistem yutdışındaki siteler dahil online rezervasyon sitelerindeki otel fiyat ve özelliklerini gezerek ekranınıza benzersiz bir karşılaştırma getiriryor. Gitmek istediğiniz bölgeyi ve tarihleri giriyorsunuz ve geri kalanı sisteme bırakıyorsunuz. İstediğiniz bölgedeki tüm oteller, tatil köyleri tüm firmalardaki fiyatlarıyla ekranınıza geliyor. Dilerseniz online rezervasyon yaparak normalden çok daha ucuza tatil yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.