Uludağ

Kış Tatillerinin Vazgeçilmezi Uludağ

Tatil denilince aklınızda masmavi bir deniz, güneş ve sahil mi canlanıyor yoksa karların içinde şirin bir otelde huzurun tadını çıkarmak mı? Her mevsimin kendine has bir büyüsü var, kış tatillerine sevdalı olan da pek çok insan. Kış mevsimine tutkun olanlar veya kışın tadını doyasıya çıkarmak istiyorum diyenler için en güzel rotayı paylaşacağız bugün sizlerle.

Uludağ

Kış tatillerinin en çok tercih edilen adreslerinden birisi Uludağ. Bursa şehri dağın eteklerine kurulmuş diyebiliriz, şehri boydan boya kaplıyor beyaz örtüsü ve ormanlarıyla Uludağ. Çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri konum olarak büyük şehirlerin tamamına yakın olması ve ulaşım sorununun olmaması.

Sezon sonbahar sonunda başlayıp Mart ayının sonuna kadar devam ediyor. Özellikle bayram tatili veya herhangi uzun bir tatili burada değerlendirmek isterseniz erkenden rezervasyon yapmanız şart çünkü talep epey yoğun. Çok lüks otel seçenekleri olduğu gibi uygun fiyatlı otellerde mevcut.

Kış mevsiminde gündüz karın,  akşamları doyasıya eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz Uludağ’da. Mekanlar sezonda her akşam canlı müzik, dans ve konserler gibi pek çok eğlence seçeneği sunuyorlar. Sakinlikten yana olanlar içinse akşamları karla kaplı orman manzarasının tadını çıkarmak şahane bir deneyim oluyor.

Kış turizminde uzun yıllardan beri popüler olan Uludağ’ın pistleri güvenli ve düzenli durumda. Kayak ekipmanlarını kiralamak için de endişelenmenize gerek yok oteller bölgesinde pek çok alternatifiniz mevcut. Tatil rotanızı bireysel olarak belirleyebileceğiniz gibi turlardan da faydalanabilirsiniz.

Bursa Uludağ
Bursa Uludağ

Denemeniz Gerekenler

Uludağ’a gittiğinizde Bursa manzarasına hakim mekanlardan birinde keyifli bir kahve içmelisiniz zira en güzel illerden birini kuş bakışı seyretmeden dönmek istemezsiniz. Manzarası ruhunuzu dinlendirecek ve sizi sakinleştirecektir adı üstünde yeşil Bursa. Otelinizde sunulan eğlence ve kayak imkanı haricinde gidiş- dönüş rotanızı ayarlayıp Bursa’nın merkezinde yer alan Osmanlı döneminden kalma tarihi surları, Ulucami ve ünlü Kozahan’ı ziyaret edebilirsiniz. Kestane şekeri, pideli köfte, cantık ve tahinli pide geleneksel Bursa lezzetlerinden ilk akla gelenler denemeyi unutmayın. Yazımızın sonuna gelmişken bir uyarıda bulunalım kış mevsiminde Bursa havasının şakası yoktur en kalın giysilerinizi yanınıza almayı unutmayın. Neşeli ve huzurlu günler dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.