Ev dekorasyonu

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Doğal ve aynı zamanda çok şık bir ev dekorasyonu biçiminden bahsedeceğiz. İskandinav tarzı özellikle Norveç, İsveç ve Danimarka’da uzun yıllardır uygulanan o bölgede doğmuş bir stildir.  Tarzın ilham kaynağı o bölgeye ait iklim koşullarıdır. Soğuk ve yılın çok büyük bir kısmının karla kaplı olarak geçtiği bir iklimin yansıması olarak rahat, sıcak ve uzun zaman geçirdiğiniz de dahi sizi yormayacak, aydınlık evler dekore edilmiştir. Başarılı bir tarz oluşturulan İskandinav bölgesinin stili şu an tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Dilerseniz hep birlikte İskandinav tarzı evlerin detaylarını inceleyelim.

Beyazla Kaynaşmaya Hazır mısınız?

Evinizi İskandinav tarzı dekore etmeye karar verecekseniz olmazsa olmazınız beyaz rengi olacak. Beyaz duvarlarla beraber kullanılan ahşap mobilyalar bu tarzın en belirgin özelliklerinden. Sağlam ve doğaya ait ahşapla, evinizin hem daha geniş hem daha aydınlık görünmesini sağlayacak beyaz duvarları minimal sayıda büyük eşyayla tamamlamalısınız. Sadece ihtiyacınız olan büyük eşyalarda beyazla tezat oluşturacak zıt renkler seçebilirsiniz. Siyah bir kanepe üstünde renkli minderlerle, doğal ahşaptan bir sehpa hayali gözünüz de canlanınca çok hoş geliyor değil mi ama? Büyük eşyaların olabildiğince az kullanıldığı İskandinav tarzı evlerde aksesuarlar konusunda sınırlama bulunmuyor. Genelde amaca yönelik sade ve şık aksesuarlar kullanılmakla birlikte beyaz bir duvarı rengarenk tablolarla doldurarak odaya hareket katmanızda mümkün.  Temel kuralları uygulamanızın ardından aksesuar seçimi sadece  hayal gücünüze kalmış diyebiliriz.

Ev dekorasyonu
Ev dekorasyonu

Son yıllarda beyaz rengin alternatifi olarak gride özellikle salon dekorasyonlarında sıkça kullanılıyor.  Aksesuar olarak özellikle koyu gri, siyah abajurlar, ahşap bacaklı lambaderler ve büyük ev bitkilerinin kullanılması da son yıllarda artan trendlerden bir kaçı.  Tablolar, yaşayan forma sahip hareketli resimlerde beyaz ve ahşabın sadeliğine şıklık katmanızı sağlayarak tarzınızı tamamlamanıza yardım edebilir.  Hangi tarzda dekore etmeye karar verirseniz verin son dokunuşu yaparken kendi imzanızı atmayı sakın unutmayın. Yaşadığınız yeri otel odası soğukluğundan uzaklaştırmak için aksesuar seçiminde kendi zevklerinize ait unsurlar barındırmalısınız. Neşe ve huzur dolu günler geçireceğiniz şık bir ev dekore etmeniz dileğiyle.

Photo 1 by Sylwia Pietruszka on Unsplash

Photo 2 by Vinicius Amano on Unsplash

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.