Sıcaklardan Cildinizi Koruyun

Yaz günleri her zaman akıllara tatili getirir. Tatil deyince de deniz vazgeçilmezdir. Güneş kremi ise plaj çantamızın en önemli parçası olmalıdır çünkü özellikle ofis ortamında çalışanları güneşle sadece tatillerde tanışır ve kısa bir süre için direk güneş ışığına maruz kalır.  Eğer kontrolü olunmazsa güneşlenmek kemik sağlımıza ne kadar yararlı ise, cildimizin için de o kadar zararlıdır.  Güneşlenirken güneş kreminizi daima yanınızda bulundurun ve etkisi azaldıkça yenileyin.

Güneş Kremi Seçimi

Cildinizin güneşe olan duyarlılığına göre yüksek koruma faktörlü bir krem kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yüksek koruma faktörlü ürünlerden yüksek oranda ağır metal içerebildiğinden çok sıcak zamanlarda güneşe çıkmamak en sağlıklı seçim olacaktır.

Seçim yaparken ne kadar güneşte kalacağınızı da hesaba katmalısınız. Uzun süre güneşte kalacağınızı düşünüyorsanız ağır metal etkisine rağmen güneş yanığı olmamak için yüksek faktörlü ( 50 faktör ) bir krem tercih etmeniz doğru olabilir. Eğer güneşe çok fazla maruz kalmayacağınızı düşünüyorsanınz sizin için 20 ya da 30 faktör gibi daha düşük bir güneş kremi yeterli olacaktır.

Yetişkin Krem ve Losyonları

Çocuklar İçin Güneş Kremi Seçimi

Çocuklar için koruma faktörü yüksek olmasına rağmen ağır metal özelliği azaltılmış daha özel ürünler vardır. Onlardan birini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.