Yeşil Gözlü Kadın Fotoğrafı

Gözler Hamileliği Belli Edebiliyor

Bilim dünyası uzun yıllar önce Atinalı bir kadın doktorunun yaptığı bir araştırma sonrasında tartışmaya açılan hamilelik ve gözler konusunun üzerinde çalışıyor. Bilimsel olarak ispatlanmamış olsa da bir anne adayının gözleri hamileliği hakkında bir çok fikir verebiliyor.

Hamilelik ve Gözler

Hamilelik sırasında gözlerde büyük değişiklikler olduğu artık bilimsel makaleler ile ispatlanmış durumda.  Genellikle hamilelik ve gözler konusu olunca hamileliğin gözler üzerindeki olumsuz etkileri konuşulur. Özellikle diyabet hastalığı olan anne adaylarının çok dikkatli olması konusunda uyarılar yapılır. Doğum sırasında artan kan basıncının anne adayının gözlerinde oluşturulduğu riskten bahsedilir. Diğer yandan hamilelik bir çok kadının gözlerinde başka değişikliklere de sebep olabiliyor.

Gözler üzerinde yapılan araştırmalar ile çıkan sonuçlara göre hamile kadının gözlerinde genellikle üç yuvarlak koyu kırmızı leke görünüyor. Lekeler biraz küçük olduğu için görmek için büyütece ihtiyaç duyulabilir. Lekeleri görebilmek için göz bebeklerinin aydınlatılması da gerekli olabilir.

Annenin Gözleri ve Bebeğin Cinsiyeti 

Yine bilimsel olarak ispatlanmamış araştırma sonuçlarına göre anne adayının gözleri ve bebeğin cinsiyeti arasında bir ilişki olduğu düşünülüyor. Hamilelik sırasında iriste bulunan sarı kristal kümeler göz bebeğine yakında bebeğin erkek, göz akına yakınsa bebeğin kız olduğu düşünülüyor. Her ne kadar çocuk cinsiyeti ve gözdeki bu detaylar ispatlanmış olmasa da araştırmalar bir çok annede bu durumun oluştuğunu gösteriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.