Ev dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Enerjinizi Yükseltecek Renkler

En çok zaman geçirdiğimiz güvenli sığınaklarımızın, evlerimizin enerjisinin yüksek olması kuşkusuz çok önemli.  Renklerin verdikleri enerjilerin aynı olmadığı malum. Ev dekorasyonunda tercih edeceğimiz renklerin psikolojimize etkilerinden bahsedeceğiz bugün sizlere. Hazırsanız modunuzu yükseltecek renkler seçmeye başlayabiliriz.

 Sakinlik ve Huzur Arayanları Böyle Alalım

Rahatlatıcı etkisi olduğu bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış olan mavi rengi vazgeçilmeziniz olmalı.  Denize ya da gökyüzüne bakınca yaşadığımız huzurdan yola çıkmamız da yeterli aslında bilimsel verilere gerek dahi yok. Mavinin açık tonlarını koltuk takımlarınızda, perdeleriniz de kullanabilirsiniz. Dekoratif eşyalarınızda mavinin daha canlı tonlarını kullanarak hem sakin hem de görsel olarak doyurucu bir görünüm sağlamanız mümkün.

Mavi rengin üretkenliği arttırıcı etkisinin olduğu da biliniyor. Çalışma odalarınız da veya ofisinizde kullanmanızı tavsiye ederiz. Sinirli ve kolay sinirlenen bir yapınız varsa sarı tonları kurtarıcınız olabilir. Sarı sakinleştirici ve pozitif enerji veren bir renktir. Özellikle mutfak gibi hareketli alanlarda kullanılması sizi motive edecektir.

Canlı  ve Neşeli Dekorasyonlar

Evet enerjisi yüksek olan kıpır kıpır karakterleri mutlu edecek renklere geldi sıra. Kırmızı, turuncu ve mor bu üç rengi aklınıza iyi kazıyın zira çok lazım olacak. Yaşam alanlarınızı canlı tonlarla dekore ederken bir ton seçmeniz gerekiyor. Renk cümbüşü görsel olarak bazen gözümüze hoş gelse dahi düzenli olarak maruz kalındığında yorucu olacaktır. Ana tonunuzu seçtikten sonra uyumlu olan ara tonlarla başarılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yatak odanızda daha dingin renkleri tercih etmeniz mevcut dekorasyondan kısa sürede sıkılmanızı engelleyecek ve daha sakin bir dinlenme ortamına sahip olmanızı sağlayacaktır.  Renk seçiminizde pastel tonlar tercih edecekseniz geniş yaşam alanlarını tercihe etmelisiniz. Özellikle kırmızı ve turuncunun baskın tonları mekanı olduğundan daha dar gösterecektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.