el şekilleri

El şekliniz karakterinizi yansıtıyor

Her insanın parmak izi gibi el şekilleri de birbirinden farklı ve eşsizdir. El şekilleri insan kişiliği karakteri hakkında fikir verebilir.

Koni şeklinde el tipi

Koni şeklinde en zarif görünen bir el şeklidir. Parmaklar uzun ince ve kemikleri belli olmayan bir yapıya sahiptir. Parmak uçları parmak dibine göre daha incedir.

Bu el şekli sanatkar eli gibi görünmesine rağmen bu el şekline sahip insanların genelde yaratıcılık yönleri zayıftır. Başkalarının yeniliklerine hızlı ayak uydururlar. Bir şeylere çabuk heveslenip çabuk soğurlar. İnce ruhlu insanlardır. Ömür boyu süren arkadaşlık kurabilen güvenilir kimselerdir.

Dikdörtgen şeklinde el tipi

Parmakların dipleri ve uçları aynı kalınlıktadır. Elin tamamı ve parmaklar dikdörtgen şeklindedir. Başparmak düzgün bir görünüme sahiptir.

Bu tip ele sahip insanlar metodlu ve düzenli çalışmayı sever. Yaşamlarını sağlam bir temel üzerine kurmayı tercih ederler. İyi bir aile üyesi olurlar ve verdikleri söze sadıktırlar.

Kaşık parmaklı el tipi

Parmak uçlarına doğru genişleyen parmaklara sahip el tipidir. Tırnakların genişliğinden dolayı bir kaşığı andırır.

Yaratıcılık niteliğine sahiptirler. Yeni şeylere ilgi duyarlar. Çabuk heyecanlanırlar ve haksızlığa dayanamazlar. Zaman zaman ihmalkar davranabilirler.

Canlı ve hareketli el tipi

Bu el tipi konik el tipine çok benzer fakat faklı olarak elin dip kısmı daha geniştir. Tırnaklar daha uzundur.

Bu el tipine sahip insanlar entellektüel insanlardır. Yalnızlığı severler. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi severler. Sakin ve huzurlu bir yaşamı tercih ederler.

Primitif el tipi

Parmaklar elin geri kalan kısmından kısadır. El yapısı itibariyle kare görünümündedir.

Bu el tipine sahip insanlar kas gücü ile çalışmayı severler. Sanatkarlık gerektiren işlere yatkındırlar. Düzenli bir hayatın parçası olurlar. Sporcu bir kişilikleri vardır.

Yaşam