Demet Evgar

Demet Evgar

Bugün sizlere çok başarılı ve çok güzel bir sanatçımızdan bahsedeceğiz. Kendisi şu sıralar her hafta Avlu dizisiyle evlerimize misafir oluyor. Evet doğru tahmin ettiniz bugün  sizlere Demet Evgar’ın hayatını ve bilinmeyen yönlerini anlatacağız yazımızda.

Demet Evgar Kimdir?

Demet Evgar 19 Mayıs 1980 yılında Manisa’da doğmuş. Aslen Arnavut kökenli olan Evgar kalabalık ve çok keyifli bir ailede yetiştiğini ifade ediyor, ailesiyle ilişkilerinin hayatında çok önemli bir yer tuttuğunu söylüyor. Annesi ve babası üniversite yıllarında tanışıp evlenmişler. Aşkla yapılan bir evliliğin meyvesi yani. Hepimizin izlerken mest olduğu oyunculuk kariyerine 17 yaşında başlamış. Güzel oyuncu yeteneğinin ve attığı doğru adımların yardımıyla kariyer basamaklarını hızla tırmanmış.

İlk olarak Manisa Afsem Tiyatrosunda  rol almıştır. İlk tiyatro serüveninin ardından İstanbul üniversitesinde tiyatro eğitimine başlayan Evgar okul yıllarını da dolu ve tempolu geçirmiş.  Üniversite yıllarında arkadaşları ile Kılçık adında bir tiyatro topluluğu kurmuş burada oyunculuk ve metin yazarlığı yapmış ardından Kenter Tiyatrosunda çalışmaya başlamış.  2009 yılında Cimri isimli oyunda Elise karakterini canlandırmış ve bu rol ile 2010 yılında 8. Tiyatro ödülleri töreninde Yılın Kadın Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

Bir Kadın Bir Erkek isimli projesiyle akıllarımıza kazındıktan sonra çok farklı projelere de el attı Demet Evgar. Aile Arasında isimli filmde kadın komedyen kavramının hakkını dolu dolu vererek hemen ardından Sofra Sırları isimli filminde farklı bir role büründü ve yine rolün hakkını çok güzel verdi. Son olarak Avlu dizisinde çok güçlü bir kadın ve acılı bir anne olan Deniz karakterini canlandırıyor güzel oyuncumuz .

1 kadın 1 erkek
1 kadın 1 erkek

Hakkında Bilinmeyenler

Güzel oyuncumuzun kıyafetlerinin çoğunu annesi dikiyormuş. Özellikle eski tip davul fırınlarda yaptığı börekleri meşhurmuş genlerinden geliyor zannediyoruz börek konusunda ki becerisi. Her sabah güne maydanoz yiyerek başlıyor ve yediği her şeye limon sıkmaya bayılıyormuş. Spor konusunda çok disiplinli her gün mutlaka spor yaptığını belirtiyor her fırsatta.

Kendisi bir de kedi annesi. Kedisinin ismi Piçka.  Dans konusunda da yetenekli ve pek çok dansa hakim olduğunu belirtiyor. Biz severek ve heyecanla takip etmeye devam edeceğiz yeni projelerini. Yeteneği ve günden güne artan donanımı ile böyle başarılı kadınlara daha çok ihtiyacımız var değil mi ama?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.