Dedeağaç (Alexandroupolis) Kamp Alanı

İstanbul’dan yaklaşık 250 km yol kat ederek ulaşacağınız İpsala sınır kapısının hemen 25 dakika ötesinde bambaşka bir dünya sizi bekliyor. Geçmişi  50 yıldan önceye dayanan belediye kamp alanı sizi yeşil ve mavi ile buluşturuyor.

İstanbuldan 3-4 saat sürecek bir araba yolculuğu ile İpsala sınır kapısına ulaşıyor ve gümrük işlemlerinizi tamamladıktan sonra Alexandroupolis yönüne devam ediyorsunuz. Google haritalar uygulamasını offline olarak da kullanıp yol tarifi alabilirsiniz. EOT Municipal Camping olarak çıkacaktır. Şehir merkezine de çok yakın bir konumda.

Peki nasıl bir kamp alanı?

Her bir çadır, karavan için üç tarafı ağaç ve çalılıklarla diğer kısımdan ayrılmış size özel bir alanın oluşturulduğu kamp alanında adım başı ortak çeşmeler, devamlı sıcak suyu olan banyo ve lavabolar ile mutfak tezgahları bulunmakta. Kamp alanına özel bir restaurant ve market hizmet vermekte. Araç/kişi/çadır/ elektrik için ücret ödüyorsunuz ve 3 kişilik bir aile için bir gecelik konaklama bugün itibariyle ortalama 30 EUR gibi bir rakama denk geliyor.

Plajı harika olmasa da denizi temiz ancak genelde rüzgarlı. Ortak alanda şemsiyeler var ancak şezlong yok. Bir doğa severseniz İstanbul’dan bir kaç saat uzaklaştığınıza kesinlikle değecek bir deneyim yaşayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.