Cancun Nerede

O güzel fotoğrafları gördükten sonra herkesin aklına gelen ilk soru Cancun nerede sorudur. Birbirinden güzel otellere ve eşsiz kumsallara sahip bu tatil bölgesi Meksika‘da yeralıyor. Türkiye ile saat farkının 8 saat olduğu bu güzel tatil bölgesi tüm dünyaca tanınıyor ve en büyük ticari faliyeti turizm.

Iberia, AirFrance ve KLM gibi havayollarının aktarmalı uçuşları ile Mexico City’e ulaştıktan sonra yerel havayolları ile tekrar kısa bir uçuş yapılarak Cancun’a gidilir. Toplamda Cancun’a uçuş süresi toplam yaklaşık 16 saattir. Bölgenin ülkemize göre en büyük avantajı ise böylesine güzel bir deniz, kum, güneş tatilini Ocak, Şubat ve Mart aylarında yapabiliyor olmanızdır. Bölge tüm yıl boyunca sıcak bir iklim yaşamasına rağmen en iyi dönemini bu aylarda yaşamaktadır. 550.00 civarında bir nüfusa sahip Cancun bunun büyük bir kısmını turizmde değerlendirmektedir.

Görülecek bölgeler ve müzeler için bir tur eşliğinde Cancun’u gezebileceğiniz gibi Türkiye’den yaptıracağınız otel rezervasyonu ile bölgede unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Şehirde Otobüs ve taksi gibi çok alışık olduğumuz araçlarla çok kolay seyahat edebilirsiniz. Tam bir turizm cenneti olan bu güzel bölgede otellerin son derece konforlu ve uygun fiyatlı olduğunu hatırlatalım.

Cancun otel rezervasyonu fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Cancun uçak bileti fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.