Siyah beyaz gülen kadın yüzü fotoğrafı

Burnunuzu güzel göstermek elinizde

Burun insan vücudunun en dikkat çeken noktalarından biridir. Yüzün ortasında bir çıkıntı olduğu için çoğu kişi burnunun yapısını beğenmez ya da kendine yakıştırmaz. Burnundan memnun olmayan herkesin aklına ilk gelen şey ise burun düzeltme operasyonudur. Fakat bir kaç küçük tüyo ile burnunuzu güzel göstermek elinize. Eğer siz de burnundan memnun olmayanlardansanız yazımız tam da size göre.

Saçınızın şeklini değiştirin

Burnunuzdan memnun değilseniz işe saçınızın şeklini değiştirmekle başlayın. Saçlarınızın uzunluğu omuzlarınıza kadar inmeli ve yüzünüzü iyice sarmalıdır. Arkada toplanmış saç biçimleri burnuzu ön plana çıkarır.

Kakül bırakabilirsiniz fakat kaşlarınıza kadar inmemeli. Saç biçiminizde mümkün olduğu kadar yumuşak hatlar olmalı. Fondöten kullanıyorsanız cildinizle aynı renk olsun. Burnunuza fondöten sürmememiz daha iyi olabilir. 

Burnunuzun kalın olduğunu düşünüyorsanız.

Burnunuzun daha ince görünmesi için şu tavsiyeleri uygulayabilirsiniz:

  • Burunla dudak arasındaki mesafeyi genişletin. Kahverengi veya pembe bir ruj kalemi ile dudağınızın kenarlarını çizebilirsiniz. Koyu kırmızı gibi çok dikkat çekici renklerden kaçınmalısınız. Beyaz bir farkı dudağınızın üstünden burnunuzun ortasına doğru sürebilirsiniz.
  • İki kaşınızın arasındaki mesafeyi de genişletin. Burnunuz çok genişse koyu renk allıkla burun kanatlarının kenarlarını gölgelendirebilirsiniz. Burnunuzun çok uzun olduğunu düşünüyorsanız koyu renk allığı burnunuzun ucuna ve altına sürün. Burnunuz kıvrık bir yapıdaysa koyu renk allık ile burnunuzun ucundan dibine kadar düz bir hat çizin.

Burnunuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız

Bu durumda dudak ile burun arasındaki mesafeyi daha kısa göstermelisiniz. Bunun için rujunuzu mümkün olduğunca parlak renklerden seçin. Üst dudağınızı çizerken biraz taşırabilirsiniz. Kaşlarınızın kalın görünmesi de iyi olabilir. Ayrıca göz farınızın rengi de bej olmalı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.