1 Mayıs Resmi tatil mi?

1 Mayıs hangi güne denk geliyor diye bakıldığında 2012 yılında bu tarihin Salı gününe denk geldiği görülüyor. Haliyle akıllarda hemen bir ikinci soru beliriyor. Acaba 1 mayıs resmi tatil mi? Hemen söyleyelim. Evet 1 Mayıs resmi tatil. Tüm resmi kurumlar ve özel sektörün büyük bir kısmı tatil olarak geçirecek.

1 Mayıs 2012 Salı gününün resmi tatil olması demek arada kalan Pazartesi günü için de yıllık izinlerden bir parça destek alınacak demektir. Havaların bu kadar güzel gittiği bir dönemde oluşacak böyle 4 günlük bir tatil tüm çalışanlar için bulunmaz bir nimet niteliği taşıyor. En yakın bu tarz bir tatil olasılığı çok uzaklardayken yapılacak en iyi hareket bu güzel fırsatı değerlendirmek olacaktır. Örneğin Cumartesi gününe denk gelen bir 2012 19 Mayıs’ı var ki; tatil hayallerini tamamen suya düşürüyor.

İyi de bu 1 mayıs tatilini değerlendirelim diye yıllık izinden de bi parça kullandık; peki nereye  gitmeliyiz diyenlere bir kaç 1 mayıs tatil önerisi sunalım.

Öncelikle yaz aylarına yanıp kavrulan Kıbrıs sıcak bir tatil geçirmek isteyenler için bu mevsimde birinci seçenek olsun. Son derece lüks olan bu Kıbrıs otellerinde bu mevsimde konaklamak gayet uygun ve hesaplı bir seçenek olacaktır.

Küçük bir hatırlatmayla şunu belirtelim: Kıbrıs için pasaport gerekiyor mu? diyenler… Yok gerekmiyor. Kimliğinizi göstererek giriş yapabilir ve Kıbrıs sahillerinin ve casinolarının tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda FreeShop için de bulunmaz fırsattır 🙂 Alışveriş için ama özellikle içki alışverişi için Kıbrıs Lefkoşa Free Shop’ını kullanmanızı öneriyoruz. Fiyatlar Türkiye’ye göre çok daha uygun.

Peki, Biz 1 Mayıs’ta Türkiye’de nereye gidelim? derseniz o zaman yine ilk seçenek olarak güneyden başlamakta yarar var. Antalya ve çevresi artık yazı yaşamaya başlamışken ve çok da kavurucu sıcaklar bölgeye hakim değilken değerlendirilebilir. Hazirandan sonra hafif hafif artacak otel fiyatları da düşünüldüğünde güzel bir fırsat yakalanacak diyebiliriz.

1 mayıs 2012 tatili Antalya otel fiyatları karşılaştırmalı olarak görmek için tıklayın.

Biraz da tarih kokan kültürel bir gezi olsun, Ege koksun diyorsanız. Sizi 1 mayısta Bodrum, Fethiye, Marmaris, Çeşme Alaçatı civarına alalım. Ege için her mevsim güzeldir, evet ama Mayıs ayrı bir güzel sanki. Üstelik ulaşım daha kolay. Otel ve pansiyon fiyatları 1 mayıs için hesaplı denebilecek kadar uygun.

Bölgedeki tüm otellerin, tüm firmalardaki fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.